Witamy na stronie KNM UMK

Witamy na stronie Koła Naukowego Matematyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Możesz tu znaleźć nasze publikacje, streszczenia ze spotkań Koła oraz kalendarium spotkań.

W tym semestrze spotkania odbywają się w wybrane środy o godzinie 10:15 w sali S3. Informacje o odbywających się referatach będą się pojawiać na wydziałowych tablicach ogłoszeń.


Sukces studentów na międzynarodowych zawodach matematycznych

2016-04-12

W dniach 7-9 kwietnia 2016 studenci Wydziału: Janusz Schmude oraz Mikołaj Marciniak wzięli udział w 26. edycji międzynarodowych zawodów matematycznych "Vojtech Jarnik Mathematical Competition" organizowanych przez Uniwersytet w Ostrawie (Czechy). Janusz Schmude osiągnął znakomity wynik: zajął 6 miejsce oraz zdobył medal! Jest to najlepszy wynik jaki studenci UMK osiągnęli w całej historii występów na zawodach organizowanych w Ostrawie. Mikołaj Marciniak zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!

Wyjazd na zawody był finansowany przez MNiSW w ramach projektu "Najlepsi z najlepszych!". Studentów do zawodów przygotowywał dr Robert Skiba we współpracy z mgr. Danielem Strzeleckim oraz mgr. Bartoszem Bieganowskim.

W zawodach brało udział około 40 uniwersytetów z Europy, w tym 6 z Polski. Studenci podczas zawodów byli podzieleni na dwie kategorie: studenci I i II roku (kategoria I) oraz studenci III, IV i V roku (kategoria II). W pierwszej kategorii startowało 75 studentów, zaś w drugiej 79 studentów. Studenci WMiI UMK startowali w drugiej kategorii. W trakcie zawodów studenci w każdej kategorii musieli rozwiązać cztery zadania (mieli na to cztery godziny).


Konferencja OMatKo

2016-02-16

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich studentów oraz doktorantów naszego wydziału w III edycji Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji "OMatKo!!!", która odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 15 – 17 kwietnia br. Szczególnie zachęcamy do wygłaszania referatów na wybrane tematy z obszarów matematyki teoretycznej, matematyki finansowej,statystyki oraz matematyki przemysłowej. Przewidziana jest również sesja plakatowa. Na najlepszych prelegentów czekają atrakcyjne nagrody. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje pojawiać się będą na funpage'u wydarzenia http://on.fb.me/17JJHiB oraz stronie internetowej http://omatko.im.pwr.wroc.pl


The Online Mathematics Competition for Students of European Universities

2015-11-15

W dniu 23 października 2015 r. odbyły się międzynarodowe zawody matematyczne "The Online Mathematics Competition for Students of European Universities", w których nagrodzeni zostali studenci WMiI UMK, w tym także członkowie Koła Naukowego Matematyków: Mikołaj Marciniak (nagroda drugiego stopnia), Janusz Schmude (nagroda trzeciego stopnia) oraz Bartosz Makuracki (nagroda trzeciego stopnia).

Zawody były organizowane przez Białorusko-rosyjski Uniwersytet w Mohylewie (Białoruś). Konkurs odbył się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 16 zadań w ciągu dwóch godzin. W zawodach uczestniczyło około 110 studentów z 15 krajów.

Wydział Matematyki i Informatyki UMK był reprezentowany przez zespół studentów w składzie: Zbigniew Ankowski, Aurelia Bartnicka, Ewelina Betlejewska, Władysław Klinikowski, Mikolaj Marciniak, Bartosz Makuracki, Martyna Patera oraz Janusz Schmude.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukc